V3 Bilişim A.Ş

Web Tasarımda Doğru Kodlamanın Önemi

Web tasarımı, kurumların veya kişilerin arama motorlarında görünürlüğünü sağlayan şirket veya kişi tanıtımı için hazırlanan tasarım fikirlerinin uygulama üzerinde belirli kodlarla yazılması işlemidir. Yazılım işlemleri sonrasında ortaya çıkan, görsel nitelikleri ve içerik özellikleri bulunan internet ortamındaki grafik ve metinlerin genel adına web tasarımı denilmektedir. 

Tamamen görselliğe dayalı olan tasarım alanının web sitesi ayağının internet tarayıcıları içerisinde görünebilir olması için HTML uzantılarıyla bağlantılanması gerekmektedir. Kişi veya kurumlar için tamamıyla internet ortamı üzerinde bir bilgilendirme işlevi gören web siteler kaliteli tasarımları ve müşteri kullanımına uygun olmalarıyla günümüz teknolojisinin göz bebeğidirler.  

Bu tasarım abidelerinin internet ortamında daha kolay bulunabilmelerini sağlamak için çeşitli kodlama yöntemlerine ihtiyaç vardır. Bunlardan bir tanesi olan HTML uzantısı, web sitenizin internet portalı üzerinde kendine yer bulmasını sağlayacak en önemli unsurlardandır. HTML, web tasarımı için gerekli olan temel kodlama bünyesini içeriğinde barındırmaktadır. Kurulacak web sitenin SEO uyumlu içeriğe sahip olması ve güçlü bir veri tabanına sahip olması için HTML ile hazırlanması gerekmektedir. 

Kurulan web sitenin görselliğini ve kullanım açısından kolaylığını oluşturan bir diğer önemli araç ise CSS’dir. Cascading Style Sheet, kısaltması ile CSS, site içerisinde yazı font ve renklerinden, kullanılan çerçevelerin kalınlıklarına, sitede kullanılan renk içeriklerinden sitede mevcut tüm kategorilerin tasarımlarına kadar her şeyi içinde barındırmakta ve bahsi geçen tüm bu tasarımlar CSS aşamasında yapılmaktadır. 

Web sitesi tasarımında kullanılan kodlamalar web sitenin işlevini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmesi için gerekli olup site içerisinde doğabilecek herhangi bir hatanın engellenmesi açısından da önemlidir. Tüm bunların yanında arama motorlarındaki etkileriyle arayanların doğru noktalara yönlendirilmesine de olanak sağlamaktadırlar. Kodlama sayesinde kısa sürede içeriğine yapılan ekleme ve çıkarmaları kabul edebilen web sitelerinin kodlama süreçlerinde HTML şeklinde indekslenebilir içerikler gerekmektedir. Çünkü indekslenemeyen içeriklerin arama motorlarında görünmesi mümkün olmayacaktır. İndeksleme yapılamayan bir kelime arama motorlarında seçilemez ve görüntüleme gerçekleşemez bu sebeple indeksleme ayarlaması yapılması gereken sitelerde kodlama oldukça önemlidir. 

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Satış: +90 (212) 982 7105
Satış: +90 (850) 532 7008
Destek: +90 (545) 561 9207
Jooble:Türkiye iş ilanları

Bize Yazın

V3 Bilişim Anonim Şirketi

Mall Of İstanbul The Office Kat:17 No:136 Başakşehir / İstanbul

Mersis Numarası: 922118748000001

Whatsapp Destek